Sağlık Mahallesi 86009 Sk. No:1 Toroslar/MERSİN

Araç Giydirme Nedir ?

15.09.2018
825
Araç Giydirme Nedir ?

Araç Giydirme Nedir?

Araç giydirme; araçların dışını özel bir malzemeyle kaplamaktır. Ticari araçlarda , yolcu taşımacılığında ve şirketlerin araçlarında reklam ve bilgi vermek için kullanılmaktadır.
Şahıs araçlarına uygulanan araç giydirme sayesinde kişiler ek gelir de sağlayabilmektedir.

Araç giydirme nasıl yapılır ?

Giydirme yapılacak aracın fotoğrafları çekilip ölçüsü alınır. Uygulanacak tasarım hazırlanır ve müşteriye gönderilerek onayı alınır. Yasal işlemler de tamamlandıktan sonra uzman ekip tarafından araç giydirmesi yapılır.
Hava kabarcıklarının olmamasına dikkat edilerek yukarıdan aşağı doğru yapıştırılır bu işlemde ölçülerin bozulmaması için esnetmeme ye özet gösterilmelidir. Aracın dışı cast folyo ile kaplandıktan sonra camlar da kaplanacaksa
one way vision isimli kaplama yapılır. Delikli yapısı olan one way vision malzemesi dışardan içerinin görünürlüğünü engellerken içerden dışarının görünümünü engellemez.

Araç giydirmede yasal zorunluluk

Araç giydirme yapılmadan önce yasal izinlerin alınması gerekmektedir. Yapılan tasarım trafik kurallarına uygun olmalıdır. Araç giydirmede reklam vergisi ödenmektedir. Dijital ortamda yağılan tasarımın renkli bir çıktısı ve gerekli belgeler alınarak ilçe belediye ye başvuru yapılır.
Vergi ödendikten sonra makbuz atılmamalı, muayene istasyonun da istenmesi halinde verilmelidir.
Reklam vergileri araç üzerindeki giydirmenin m2 si üzerinden hesaplanmaktadır. Belediyeler arasında m2 fiyatında değişiklik olabilmektedir.

Araç giydirmenin reklam etkisi

Gezerek para kazanma listelerinin arasında yer alan araç giydirme günümüzde sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Sürekli trafikte olan araçlarınız firmanız için kullanılırken aynı zamanda firmanızı reklamını da yapmaktadır.
Uzun ömürlü olmasından dolayı tek seferlik bir ücretle yıllar boyunca kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Özellikle yurt için kargo ve yolcu taşımacılığında kullanılan araçlarda uygulanan araç giydirme işlemi firmanın sürekli göz önünde olmasını, tanınmasını sağlamaktadır.
Araçlar hem ticari olarak kullanılmakta hem de firmanın reklamı yapılmaktadır, “Bir taşla iki kuş vurmak” deyiminin en iyi karşılığından biridir.

Araç giydirmeyi nerede yaptıra bilirim ?

Nesil ajans olarak araç giydirme hizmetini vermekteyiz. Profesyonel ekibimiz ile tasarımlarınızı birlikte tasarlıyoruz onayınızı aldıktan sonra araç giydirme işlemlerinize başlıyoruz. Kaliteli araç giydirmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: